Liga 1: FC Botosani a facut spectacol pe teren propriu

Sambata, 20 Iulie 2019, ora 19:48
3697 citiri

FC Botosani a castigat cu 4-1 partida cu FC Voluntari, din etapa a 2-a a Ligii 1.

Ilfovenii au deschis scorul in minutul 13, dintr-un penalti transformat de Laidouni, dar nu au putut tine de rezultat.

Miron a egalat in minutul 21 dupa o faza fixa, iar Balaur si-a bagat mingea in poarta sapte minute mai tarziu.

In partea secunda, Ashkvoski a facut 3-1 pentru Botosani, marcand primul sau gol in Romania, iar in minutul 90 Papa a marcat extraordinar cu un sut din afara careului in vinclu.

Dupa acest rezultat, FC Botosani a acumulat 4 puncte in primele 2 runde, iar Voluntariul ramane cu unul singur.

C.S.

Corina Creţu, despre spitalele regionale: „Nu înţeleg de ce nu se lansează licitaţiile; Din punctul de vedere al Bruxelles-ului, tot ce se putea face s-a făcut”
Europarlamentarul Corina Creţu, fost comisar european, afirmă că, având în vedere că toate etapele care presupuneau implicarea autorităţilor europene în realizarea spitalelor regionale din...
Virgil Popescu: Nu punem nicio taxă pe soare. Cei de la USR şi AUR au trunchiat adevărul
Ministrul Energiei Virgil Popescu a transmis luni seară, 5 decembrie, că nu va fi introdusă ”nicio taxă”. ”Prin aşa zisa taxă, care de fapt nu există, cei de la USR şi AUR au...