Liga 1: FC Botosani produce inca o surpriza

Vineri, 26 Iulie 2013, ora 20:50
3030 citiri

FC Botosani a produs inca o surpriza in Liga 1, scor 2-1 pe terenul celor de la Gaz Metan Medias, in etapa a doua a Ligii 1.

Dupa ce au produs surpriza primei runde, botosanenii au inceput excelent si confruntarea de la Medias.

Moldovenii au reusit sa preia conducerea pe tabela de marcaj in minutul 16, cand George Carjan a facut un dribling scurt in careu si a finalizat cu un sut la coltul lung.

La noua minute dupa pauza, gazdele au reusit sa egaleze, dupa ce kosovarul Llullaku a pus latul din trei metri la o centrare a lui Cojocnean.

Botosanenii au continuat sa spere, iar in minutul 75 veteranul Atilla Hadnagy a facut 2-1 cu un sut din 12 metri pe langa portar.

In urma acestui rezultat, FC Botosani ramane neinvinsa in Liga 1, in timp ce Medias nu are nicio victorie.

Etapa urmatoare, Gaz Metan Medias va intalni ACS Poli Timisoara in deplasare, in timp ce FC Botosani va primi vizita celor de la Sageata Navodari.

C.S.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...