Liga 1: FC Brasov invinge Rapidul dupa un meci tensionat

Sambata, 27 Noiembrie 2010, ora 21:33
1273 citiri

Rapid a facut un pas gresit in lupta pentru castigarea titlului, pierzand in deplasare la FC Brasov, scor 0-2.

Duelul orgoliilor dintre FC Brasov si Rapid a fost castigat categoric de echipa gazda, la capatul unui meci extrem de tensionat.

Primul gol al meciului a fost reusit dupa doar 11 minute de Adrian Rusu, cu o reluare superba pe spate, din centrul careului.

Giulestenii s-au napustit in atac, in speranta golului egalizator, dar au fost pedepsiti pe contraatac.

Pustiul minune al Brasovului, Alexandru Chipciu, a facut o cursa fabuloasa in minutul 26 si, dupa un sprint de 60 de metri, l-a invins pe Coman cu o scarita superba.

Rapidistii au intrat la cabine in inferioritate numerica, Cassio Vargas fiind eliminat pentru o intrare cu talpa.

Echipa lui Sumudica a terminat meciul in noua oameni, Costin Lazar vazand si el cartonasul rosu destul de usor, cu un sfert de ora inainte de final.

Surprinzator, faza meciului s-a petrecut in minutul 87. Scapat pe contraatac, brazilianul Williams avea de indeplinit o simpla formalitate pentru a face 3-0, insa a cazut cu burta pe minge cand a ajuns fata in fata cu Dani Coman.

Dupa aceasta infrangere, Rapid ocupa locul 4, cu 29 de puncte, sapte mai putin decat liderul Otelul galati.

De partea cealalta, FC Brasov urca pana pe locul 11, avand 19 puncte.

Ce spune noul antrenor al Rapidului! De ce nu putea să refuze oferta lui Șucu
Rapid a bifat o serie de 4 înfrângeri în tot atâtea meciuri în play-off astfel că demisia lui Cristiano Bergodi a venit normal. Noii antrenori sunt Bogdan Lobonț ca principal, alături de...
Dan Șucu aruncă bomba ! Ce antrenor vine la Rapid: Are studii la cea mai bună școală
Dan Șucu, patronul celor de la Rapid, a anunțat faptul că știe deja cine va fi următorul antrenor al echipei, dacă se va califica în cupele europene. „Promisiunea noastră fermă pentru...