Liga 1: FC Vaslui trece la limita de Rapid

Luni, 22 Iulie 2013, ora 23:25
1718 citiri

FC Vaslui a trecut la limita de Rapid, scor 2-1, in prima etapa a Ligii 1.

Cu o formatie alcatuita in mare parte din pusti, Rapid a avut un start de cosmar la Vaslui, unde tabela arata 2-0 dupa doar 20 de minute.

Lucian Sanmartean a prins un sut de zile mari de la 22 de metri in minutul 10 si l-a invins fara probleme pe Draghia.

Din minutul 20, scorul s-a facut 2-0, Liviu Antal finalizand cu un sut bine plasat langa bara din 12 metri.

La pauza, Marian Rada a aruncat pe teren inca un nume cu experienta, atacantul Ciprian Tanase, iar acesta a redus din diferenta in minutul 57 cu un sut deviat.

Rapid putea egala in minutul 82, insa Paun a reluat incredibil peste poarta goala din doar sase metri.

Etapa urmatoare, Rapid va primi vizita Viitorului Constanta, in timp ce FC Vaslui va intalni Dinamo in deplasare.