Liga 1: FCSB trece la limita de FC Voluntari

Sambata, 27 Octombrie 2018, ora 22:54
9834 citiri

FCSB a castigat partida cu FC Voluntari disputata pe National Arena, scor 2-1, in etapa a 13-a din Liga 1.

Echipa lui Nicolae Dica nu a avut un joc prea stralucit in prima repriza, insa chiar si asa putea intra in avantaj, insa reusita lui Harlem Gnohere a fost anulata pentru o pozitie de ofsaid. Reluarile TV au aratat insa ca atacantul francez era in pozitie regulamentara.

In partea secunda, FCSB a iutit putin jocul si deschiderea scorului s-a produs in minutul 52, cand Gnohere a reluat in plasa dupa o centrare perfecta a lui Florin Tanase.

Voluntariul nu a reusit sa revina in joc, iar Gnohere a facut 2-0 in minutul 76, din pasa lui Romario Benzar.

Cu zece minute inainte de final, Bogdan Planici s-a accidentat, iar FCSB a incheiat meciul cu un cuplu de fundasi centrali format din Lucian Filip si Hristo Zlatinski, ambii mijlocasi.

Voluntariul a profitat si in minutul 85 a marcat prin Tudorie, dar nu a fost suficient.

Dupa acest rezultat, FCSB acumuleaza 24 de puncte si urca macar pana duminica pe primul loc, cand CFR Cluj va juca la Sfantu Gheorghe cu Sepsi.

FC Voluntari este ultima in Liga 1, cu opt puncte.

Etapa urmatoare, FCSB va primi vizita Astrei Giurgiu, iar FC Voluntari va primi vizita lui Dinamo.

FCSB - FC Voluntari 2-1

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

85 - GOL VOLUNTARI!!! Tudorie inscrie cu o lovitura de cap si Voluntariul spera!

84 - Schimbare FCSB: Raul Rusescu intra in locul lui Gnohere.

82 - Schimbare FCSB: Jakolis intra in locul lui Planici, accidentat. In acest moment, FCSB are toti fundasii centrali din lot accidentati!

80 - Schimbare Voluntari: Tudorie intra in locul lui Belhameur.

76 - GOL FCSB!!! Gnohere inscrie cu latul din sase metri dupa o pasa a lui Benzar!

73 - Schimbare FCSB: Morutan intra in locul lui Coman.

71 - Schimbare Voluntari: Kabasele intra in locul lui Gadze.

69 - Voluntariul are posesia in aceste momente, dar nu reuseste sa atace periculos.

59 - Prima sansa de gol pentru Voluntari: Laidouni trage puternic din 12 metri, putin pe langa poarta.

52 - GOL FCSB!!! Gnohere inscrie din fata portii dupa o centrare perfecta a lui Tanase!

50 - Dennis Man suteaza slab din afara careului in bratele portarului.

46 - Se reia jocul!

Schimbare Voluntari: Ciucur intra in locul lui Malfleury.

45+2 - Pauza!

43 - Filip urca in jumatatea adversa, dar trage pe langa poarta.

41 - Man centreaza catre Gnohere, acesta inscrie cu capul, dar reusita e anulata pentru ofsaid. Decizia este discutabila.

40 - Florinel Coman bate un corner, ilfovenii resping fara probleme.

31 - Benzar patrunde periculos in careu, dar centrarea sa e imprecisa.

22 - Florinel Coman primeste bine in careu, insa trage mult peste dintr-o pozitie excelenta!

19 - Florinel Coman trage din lovitura libera de la 25 de metri, Vatca respinge de sub bara.

18 - FCSB domina steril fara sa-si creeze ocazii de gol.

12 - Gnohere suteaza in blocaj din 14 metri dupa un corner.

7 - Florin Tanase incearca o actiune in banda stanga, dar se incurca in driblinguri si centreaza imprecis.

3 - Ricardinho si Coman s-au dat cap in cap si primesc ingrijiri medicale.

1 - A inceput meciul!

FCSB: Balgradean - Benzar, Planici, Filip, Roman - Teixeira, Zlatinski - Man, Tanase, Coman - Gnohere

Rezerve: Vlad, Morutan, Jakolis, Rusescu, D. Benzar, Toma

FC Voluntari: Vatca - Ricardinho, Armas, Balaur, Bucurica - Belahmeur, Laidouni, Capatina - Malfleury, Gadze, I. Gheorghe

Rezerve: Moldoveanu, Rauta, Tudorie, Hodorogea, Vlad, Ciucur, Kabasele

Partida va avea loc pe National Arena, dupa ce in ultimele confruntari FCSB a jucat acasa la Voluntari.

FCSB vine dupa doua infrangeri la rand, suferite cu Concordia Chiajna si U Craiova.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...