Liga 1: Gaz Metan Medias face un pas important spre play-off

Sambata, 15 Februarie 2020, ora 16:24
4479 citiri

Gaz Metan Medias a facut un pas important pentru calificarea in play-off-ul Ligii 1 dupa victoria cu 3-2 de pe terenul Academicii Clinceni.

Gazdele au inceput mai bine si Vojtus a deschis scorul in minutul 3 cu o lovitura de cap, dar pana la pauza scorul era deja 2-1 pentru Medias, dupa ce Chamed (36) si Hora (41) au punctat.

Sergiu Bus a facut 3-1 (49), iar gazdele s-au trezit tarziu si au redus diferenta in minutul 82 prin Vojtus, din penalti.

Dupa acest rezultat, Gaz Metan Medias ocupa locul 5, cu 40 de puncte, iar Clinceniul este pe 13 cu 21 de puncte.

In ultima etapa a sezonului regulat, Medias va primi vizita lui Dinamo, iar Clinceniul merge la Ovidiu pentru duelul cu Viitorul.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...