Liga 1: Ianis Hagi aduce 3 puncte pentru Viitorul

Vineri, 05 Octombrie 2018, ora 22:57
10314 citiri

Viitorul se intoarce cu 3 puncte de la Iasi dupa doua goluri marcate de Ianis Hagi.

1-2 a fost scorul intalnirii dintre CSM Poli Iasi si FC Viitorul, disputata vineri seara in cadrul etapei a 11-a a Ligii 1.

Ianis a deschis scorul in minutul 20, dupa o pasa a lui Vodut.

Gazdele au restabilit egalitatea in minutul 41 dintr-un penalti executat perfect de Andrei Cristea.

Dar Viitorul a intrat in avataj la pauza dupa un alt penalti. A executat Dragus si a ratat, insa arbitrul a dictat repetarea, iar Ianis a luat mingea si a punctat.

Poli Iasi: Rusu - Zaharia, Mihaescu, Frasinescu, Pantiru - Rus, Cioinac - Sanoh, Florescu, Platini - Andrei Cristescu.

Antrenor: Flavius Stoican.

FC Viitorul: Cojocaru - Lima, Tiru, Luchin, de Nooijer - Achim, Baluta, Vina - Ianis Hagi, Vodut, Dragus.

Antrenor: Gica Hagi.

Celelalte meciuri ale etapei se vor desfasura de sambata pana luni.

Biroul Executiv Naţional al PNL este convocat marţi, 28 septembrie, în prima şedinţă în noua componenţă, după congresul partidului din 25 septembrie. Preşedintele PNL, premierul...
Sesizarea Guvernului referitoare la moțiunea de de cenzură depusă de USR PLUS și AUR, discutată de Curtea Constituțională
Curtea Constituţională discută marţi, de la ora 10.00, sesizarea Guvernului privind moţiunea de cenzură. Referitor la acest subiect, premierul Florin Cîţu a afirmat luni că, în cazul în...