Liga 1: Infrangere dramatica pentru Pandurii

Duminica, 23 Noiembrie 2014, ora 17:25
2344 citiri

FC Botosani a castigat dramatic pe terenul Pandurilor, scor 2-1, in etapa a 15-a din Liga 1.

Oaspetii au deschis scorul pe contraatac, prin Paul Batin, in minutul 30, dar peste doar sase minute au avut emotii.

Arbitrul a acordat penalti pentru Pandurii, numai ca decizia a fost anulata la solicitarea tusierului.

Egalarea avea insa sa vina in minutul 50, dupa un sut bun al lui Erico. Gorjenii s-au aruncat in atac, dar au neglijat faza defensiva si asta i-a costat.

Nicoara a comis un penalti in minutul 85, iar Vasvari nu a iertat de la punctul cu var, pentru un succes pretios al moldovenilor.

Dupa acest rezultat, FC Botosani ocupa locul 7, cu 24 de puncte, in timp ce Pandurii este pe 11, cu 15 puncte.

C.S.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...