Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Meci nebun la Voluntari, incheiat cu un rezultat neasteptat

Sambata, 31 Martie 2018, ora 19:55
7022 citiri

Gaz Metan s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la FC Voluntari, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a a playout-ului Ligii 1.

Victoria e cu atat mai surprinzatoare cu cat mediesenii au avut doi jucatori eliminati in startul reprizei secunde: Marius Constantin (min.55) si Darius Olaru (min.60) au vazut cate doua cartonase galbene si au parasit terenul de joc.

Asta dupa ce Adrian Balan, de la gazde, a fost trimis la cabine inca din minutul 17, pentru o intrare dura la mijlocul terenului.

Pentru echipa antrenata de Claudiu Niculescu a marcat Florin Cernat, din penalti, in minutul 88.

De partea cealalta, golurile formatiei pregatite de Cristi Pustai au fost inscrise de Fernandes (min.70) si Rondon (min.80).

Dupa aceasta victorie, Gaz Metan a urcat pe locul 5 in clasamentul din playout, cu 14 puncte, in timp ce Voluntari se afla pe pozitia a 3-a, cu 18 puncte.

In primele jocuri ale etapei din playout, Concordia Chiajna si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 0-0, si Dinamo a pierdut cu Juventus Bucuresti, scor 1-2.

Ultimul meci al rundei e programat luni, de la ora 20:45, si va aduce fata in fata echipele ACS Poli Timisoara - Sepsi.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#rezultat Voluntari Gaz Metan, #LIVE meciuri playout, #LIVE etapa Liga 1 , #meciuri