Liga 1: CS U Craiova a ratat sansa de a urca pe primul loc

Vineri, 16 Decembrie 2016, ora 22:22
6378 citiri

CS U Craiova a ratat sansa de a urca pe primul loc in clasamentul Ligii 1, cel putin pana sambata, dupa ce nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Concordia Chiajna.

Meciul a fost unul sarac in faze de poarta, in prima repriza. Craiova a cerut penalti in debutul meciului, iar pana la pauza cele doua echipe si-au trecut in cont cate o ocazie importanta de a marca.

In partea a doua, partida s-a mai animat, iar ocaziile importante au fost la ambele porti. Scorul a ramas insa neschimbat pana la final.

Dupa acest meci, CS U Craiova ajunge la 37 de puncte, cu doua mai putine decat liderul Viitorul, si incheie anul pe locul 4, in timp ce Concordia Chiajna aduna 17 puncte si ramane pe locul 12.

Aceasta a fost prima partida din etapa a 21-a a Ligii 1, ultima din acest an. In aceasta runda se vor mai disputa meciurile:

F.N.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Craiova egal Concordia, #rezultat Chiajna Craiova, #Concordia Craiova live, #live Chiajna Craiova, #direct Chiajna Craiova, #LIVE meciuri Liga 1 , #meciuri