Liga 1: Mediasul castiga un meci palpitant pentru salvarea de la retrogradare

Vineri, 22 Mai 2015, ora 20:25
2994 citiri

Gaz Metan Medias a facut un pas important pentru salvarea de la retrogradare dupa victoria cu 2-0 in fata celor de la Concordia Chiajna.

Mediesenii au urcat pe o pozitie neretrogradabila, in timp ce Chiajna este pe loc de liga secunda in urma acestui rezultat.

Gazul a marcat prin Roman in prima parte, dar reusita a fost anulata pentru un ofsaid la limita. Apoi, in minutul 39, Muntean a facut 1-0, dintr-o faza precedata de un ofsaid evident.

Llulaku a ratat in partea secunda un penalti, insa s-a revansat in minutul 68 cand a punctat superb cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, Gazul a urcat pe 12, cu 38 de puncte, in timp ce Chiajna este pe 13, cu tot atatea puncte. Chiajna are insa un golaveraj mai slab.

In ulima etapa, Gazul se deplaseaza la Brasov, iar Chiajna primeste vizita Petrolului.

C.S.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...