Liga 1: Otelul invinge Ceahalul dupa o revenire spectaculoasa

Vineri, 17 Mai 2013, ora 21:50
1755 citiri

Otelul Galati a reusit sa castige meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt, din etapa a 32-a a Ligii 1, cu scorul de 3-2.

Galatenii au fost condusi cu doua goluri dupa doar un sfert de ora, insa au avut o revenire spectaculoasa si au luat cele trei puncte.

Pentru Ceahlaul au marcat Ionut Stana, in minutul 5, si Marian Constantinescu, in minutul 14.

Golurile galatenilor le-au apartinut lui Ionut Neagu, in minutul 19, Victoras Astafei, in minutul 33, si Laurentiu Iorga, in minutul 73.

Astafei a punctat cu o reluare superba din semi-foarfeca in vinclu, in timp ce Iorga a insirat patru adversari inainte de a inscrie.

Dupa acest rezultat, Otelul ocupa locul 11, cu 39 de puncte, in timp ce Ceahlaul este pe 13, cu 32 de puncte.

Etapa urmatoare, Otelul va intalni FC Vaslui in deplasare, in timp ce Ceahalul va primi vizita lui CSMS Iasi.

C.S.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...