Liga 1: Pandurii, pe primul loc!

Sambata, 28 Iulie 2012, ora 20:50
1611 citiri

Pandurii Targu Jiu s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la Gaz Metan Medias, din etapa a doua a Ligii 1.

Trupa lui Petre Grigoras a continuat sambata seara forma buna aratata in prima etapa, cu "U" Cluj, si se afla acum pe primul loc in clasamentul Ligii 1.

Primul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 15, de Nistor, cu un sut excelent de la 20 de metri.

A doua reusita a gorjenilor i-a apartinut lui Ibeh, in minutul 70, care a finalizat perfect o pasa pe culoar de la Nistor.

Intre cele doua goluri, gazdele au avut un penalti ratat de Bud, dupa ce in prima faza atacantul a marcat, insa centralul Istvan Kovacs a dictat repetarea loviturii de la 11 metri.

Gaz Metan Medias: Buchta - Zaharia, Frasinescu, Akaki, Vukadinovic (Bud '45) - Todea, Dan (Negru '67) - Vasilache, Vitinho (Avram '4), Petre - Bus.

Antrenor: Cristi Pustai.

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Voiculet (Rusu '64), Nistor, Radut - Maxim, Ibeh, Boutadjine (Matulevicius '64).

Antrenor: Petre Grigoras.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...