Liga 1: Pandurii si Chiajna au remizat in "derbiul suferintei"

Marti, 04 Noiembrie 2014, ora 18:50
1367 citiri

Pandurii Targu Jiu si Concordia Chiajna au incheiat la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 13 din Liga 1.

Gorjenii, aflati in criza de rezultate, au inceput mai bine partida, insa cei care au deschis scorul au fost adversarii lor.

Serediuc a marcat in minutul 68, la cateva momente dupa ce a fost introdus in teren de antrenorul Marius Sumudica.

Pandurii lui Grigoras au restabilit egalitatea 8 minute mai tarziu, Shamsin marcand si el imediat ce a intrat in teren.

Remiza de marti seara nu ajuta pe nimeni, Pandurii si Chiajna mentinandu-se pe pozitii retrogradabile in clasamentul Ligii 1.

Echipele de start

Pandurii: Gliwa - Ungurusan, Erico, Elton, Momcilovic - Anton, Nistor, C. Predescu - Buleica, M. Roman, Nicoara

Chiajna: Matache - Al. Stan, Alves, Bagaric, Bucurica - Lovin, Brlecic, Boldrin, Purece - Wellington, M. Dina

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...