Liga 1: Pandurii Targu Jiu a calcat stramb

Duminica, 01 Decembrie 2013, ora 20:23
1457 citiri

Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata duminica seara in deplasare la Corona Brasov, in etapa a 16-a a Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Bus, in minutul 4, dintr-un penalti obtinut de Brata.

Egalarea gorjenilor a venit repede, dupa numai 13 minute. Libanezul Shamsin a marcat primul sau gol in Liga 1, dupa o mare gafa a portarului Marc, care a iesit pe sub minge.

Din minutul 67, Pandurii a evoluat cu un om mai putin, dupa ce Anton a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

In incheiere, portughezul Braganca s-a accidentat si a fost transportat la spital.