Liga 1: Petrolul castiga fara emotii. Mutu inscrie primul gol de la revenirea in Liga 1

Luni, 28 Aprilie 2014, ora 22:50
2002 citiri

Petrolul Ploiesti a invins FC Botosani, scor 3-0, in ultimul meci al etapei a 29-a din Liga 1.

Prahovenii au deschis scorul in minutul 33, cand Teixeira a fructificat cu un sut plasat o pasa a lui Walter Fernandez din partea dreapta.

Intrat pe teren in minutul 66, Adrian Mutu a avut nevoie de doar cinci minute pentru a transforma o lovitura de la 11 metri. Acesta a fost primul gol pe care atacantul l-a reusit de la revenirea in Liga 1.

Scorul final a fost stabilit in minutul 87 de Laurentiu Marinescu, tot din lovitura de la 11 metri.

Dupa acest rezultat, Petrolul ocupa locul 3, cu 58 de puncte, in timp ce FC Botosani e pe 8, cu 38 de puncte.

Etapa urmatoare, Petrolul va intalni in deplasare ACS Poli Timisoara, in timp ce FC Botosani va primi vizita Otelului.

C.S.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Petrolul Botosani, #Petrolul Botosani Liga 1, #gol Mutu Petrolul Botosani , #meciuri