Liga 1: Petrolul invinge CFR Cluj dupa un meci nebun

Luni, 30 Septembrie 2013, ora 23:20
3693 citiri

Petrolul Ploiesti a castigat meciul cu CFR Cluj cu scorul de 3-2, in etapa a 9-a din Liga 1.

Prahovenii au inceput in forta si se parea ca ii asteapta un meci extrem de usor. Dore s-a distrat cu Cadu in minutul 10 si a punctat cu un sut la coltul lung, iar Teixeira a facut 2-0 peste doar doua minute din pasa lui Albin.

CFR a revenit insa in meci datorita unei duble de senzatie a lui Djokovici, in minutele 25 si 38. Primul gol a fost o adevarata bijuterie, un sut bomba de la 30 de metri.

Pe o furtuna puternia, Petrolul a presat intens in cautarea golului trei, care a venit abia in minutul 67. Priso a punctat cu un sut pe langa Felgueiras, dupa o gafa de marcaj in careu.

Dupa acest rezultat, Petrolul ajunge pe locul trei, cu 19 puncte, la egalitate cu Astra si Steaua, dar cu un golaveraj mai slab.

In schimb, CFR Cluj este pe locul 13, cu 10 puncte, doar trei mai mult decat Viitorul Constanta, echipa clasata pe primul loc retrogradabil.

Etapa urmatoare, Petrolul va intalni Gaz Metan Medias in deplasare, iar CFR Cluj va primi vizita Otelului.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...