Liga 1: Petrolul se impune la limita la Cluj

Duminica, 21 Iulie 2013, ora 20:50
1699 citiri

Petrolul Ploiesti s-a impus in deplasarea de pe terenul Universitatii Cluj cu scorul de 1-0, in prima etapa a Ligii 1.

Prahovenii au avut controlul meciului din primul pana in ultimul minut, insa i-au dat emotii lui Dolha abia spre finalul primei reprize.

Hamza si Boudjemaa au trecut putin pe langa gol, iar la pauza scorul a fost egal, 0-0.

Tunisianul Hamza s-a revansat insa in minutul 58, cand a deschis scorul dupa o centrare perfecta a lui Gicu Grozav.

Etapa urmatoare, Petrolul va intalni Pandurii pe teren propriu, iar U Cluj se va deplasa la Galati pentru a juca impotriva Otelului.