Liga 1: Poli Iasi continua forma excelenta

Vineri, 26 Iulie 2019, ora 19:54
3487 citiri

Poli Iasi a castigat partida cu Academica Clinceni, scor 2-0, in etapa a 3-a din Liga 1.

Dupa o prima repriza stearsa, Poli Iasi a deschis scorul in minutul 47, prin jucatorul imprumutat de la FCSB, Ovidiu Horsia.

2-0 s-a facut in minutul 78, cand Adrian Balan a transformat un penalti scos de Platini.

Moldovenii continua forma buna din acest sezon si au acumulat 7 puncte in trei etape.

De partea cealalta, Academica ramane fara niciun punct in startul sezonului.

Miercuri seara, într-o discuție informală cu președintele Klaus Iohannis, liderul PNL Florin Cîțu a insistat ca el să rămână propunerea de prim-ministru. În replică, șeful statului i-a...
Dacian Cioloș anunță că USR nu va vota un guvern minoritar condus de Nicoale Ciucă
Președintele USR Dacian Cioloș a anunțat joi dimineață, 21 octombrie, că USR nu va vota un eventual guvern minoritar din care să nu facă parte, chiar dacă liberalii vin cu o altă...