Liga 1: Poli Timisoara, umilita pe teren propriu - s-a inregistrat scorul campionatului

Joi, 18 August 2016, ora 20:20
8380 citiri

FC Botosani a invins clar, joi seara, pe ACS Poli Timisoara, cea mai slaba formatie a Ligii 1. Echipa de pe ultimul loc al clasamentului a fost zdrobita pe teren propriu cu 5-0, scorul campionatului pana acum, intr-o restanta contand pentru prima etapa.

Formatia lui Ionut Popa practic n-a contat in aceasta partida, iar botosanenii au rezolvat partida dupa mai putin de o ora.

Istvan Fulop, cu un gol superb in minutul 6 si cu un al doilea in minutul 52, Golofca in minutul 13 si Astafei in minutul 49 au marcat golurile echipei lui Leo Grozavu care au stabilit practic invingatoarea acestei partide.

Fratele lui Istvan Fulop, Lorand, a stabilit scorul final in minutele de prelungire ale partidei, din penalti.

Poli Timisoara ocupa ultima pozitie in clasament, pierzand toate cele patru partide disputate pana acum, golaveraj 3-13. Si ASA Targu Mures a pierdut toate meciurile, insa banatenii incep campionatul cu o penalizare de 14 puncte, astfel ca vor lupta din greu pentru evitarea retrogradarii.

FC Botosani se afla pe locul 6, avand doua victorii si doua infrangeri, golaveraj 10-7.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Poli Timisoara invinsa FC Botosani, #Botosani 4 0 Timisoara, #Poli Timisoara FC Botosani live, #Poli Timisoara FC Botosani restanta, #Poli Timisoara FC Botosani Liga 1, #rezultat Poli Timisoara FC Botosani , #meciuri