Liga 1: Rapid se impune dupa o greseala incredibila (Video)

Vineri, 26 Aprilie 2013, ora 23:22
1518 citiri

Rapid a castigat meciul disputat pe teren propriu in fata celor de la CS Severin cu scorul de 1-0.

Singurul gol al meciului a fost reusit de Alexandru Ionita in minutul 37, dupa o mare greseala in defensiva oaspetilor.

Durimel a incercat sa paseze spre propriul portar, dar i-a pus mingea pe tava la marginea careului lui Ionita, iar acesta nu a iertat.

In startul meciului, arbitrul Teo Craciunescu nu a acordat un penalti evident pentru Rapid dupa o interventie asupra lui Grigorie.

Din minutul 58, Rapid a evoluat in inferioritate numerica, Abrudan fiind eliminat.

Dupa acest rezultat, Rapid urca pe locul 6 in Liga 1, cu 44 de puncte, in timp ce Severinul ramane pe 16, cu 23 de puncte.

Etapa urmatoare, Rapid va intalni FC Brasov in deplasare, iar CS Severin va primi vizita Petrolului.

C.S.

Dacian Cioloș neagă o alianță cu AUR: ”Respectăm niște proceduri parlamentare ca să atingem obiectivele”
Europarlamentarul Dacian Cioloş afirmă că USR PLUS nu are o alianţă politică cu Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR), el susţinând că există numeroase demersuri legislative făcute în...
Dacian Cioloș explică de ce a votat în Parlamentul European pentru libertăți egale ale cuplurilor LGBT
Liderul USRPLUS Dacian Cioloş, șef al grupului Renew Europe din Parlamentul European, explică decizia de a vota Rezoluţia Parlamentului European care propune ca familiile LGBT şi cuplurile de...