Liga 1: Remiza spectaculoasa in "derbiul Moldovei"

Sambata, 14 Martie 2015, ora 19:55
2198 citiri

FC Botosani si Otelul Galati au remizat, scor 1-1, in "derbiul Moldovei" din etapa cu numarul 21 a Ligii 1.

Dupa o prima repriza in care ocaziile de poarta au insemnat suturi de la distanta, cele doua formatii s-au descatusat in partea secunda.

Gazdele au deschis scorul in minutul 50, atunci cand Croitoru a punctat cu o lovitura de cap.

Galatenii au reusit sa restabileasca egalitatea 20 de minute mai tarziu, dupa ce Hamroun a profitat de o respingere gresita a lui Hotoboc.

La faza urmatoare, botosanenii au avut o sansa imensa, insa balonul trimis de Jeremy Faug a lovit bara transversala.

Pe final de meci, Otelul a ramas in 10 jucatori, marcatorul Hamroun primind direct cartonasul rosu dupa o interventie hazardata cu talpa sus.

Echipele de start

FC Botosani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Jeremy Faug - Vasvari - Batin, Danci, Rosu, Quenten - Roussel

Rezerve: Tiut, Homei, Bordeianu, Codoban, Croitoru, Hadnagy, Svichi

Otelul: Hotoboc - Solomou, Miron, Cucu, Murgoci - Tavares, E. Dica - Iorga, Cernat, Hamroun - Matondo

Rezerve: Ma Kalambay, Leca, Popescu, Tudorie, Gradinaru, Milea, I. Popa

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Liga 1 meciuri rezultate, #rezultate Liga 1, #Botosani Otelul Liga 1 , #meciuri