Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Pandurii si Timisoara

Vineri, 18 Noiembrie 2016, ora 22:22

Pandurii Targu Jiu si ACS Poli Timisoara au terminat la egalitate, scor 2-2, in etapa a 16-a din Liga 1.

Popovici a deschis scorul pentru banateni in minutul 18 din centrarea lui Barbut, insa Pandurii au reusit sa intoarca rezultatul.

Antal a marcat doua goluri in minutele 37 si 54 cu executii superbe cu capul si a facut astfel 2-1.

Tot Antal a comis insa penaltiul din care Doman a egalat in minutul 60.

Dupa acest rezultat, ACS Poli Timisoara are 1 punct si ocupa ultimul loc in Liga 1. Banatenii au inceput cu o penalizare de 14 puncte.

In schimb, Pandurii ocupa locul 9, cu 20 de puncte, si pastreaza sanse pentru calificarea in play-off.

Etapa urmatoare, Pandurii se va deplasa la CFR Cluj, iar Poli Timisoara va primi vizita Astrei.