Liga 1: Revelatia campionatului evita infrangerea cu un gol in minutul 90+5

Vineri, 21 Septembrie 2018, ora 19:54
5373 citiri

Etapa a 9-a din Liga 1 a inceput cu un rezultat surprinzator.

Sepsi OSK, revelatia acestei editii din Liga 1, a evitat la limita o infrangere pe teren propriu in fata celor de la FC Voluntari. Scorul final a fost 1-1, dupa ce Sepsi a marcat in minutul 90+5.

Baietii lui Eugen Neagoe aveau sansa sa urce macar temporar pe primul loc, insa au avut o prestatie foarte slaba.

FC Voluntari a deschis scorul in minutul 28, prin Malfeury, care a punctat cu un sut plasat.

Ilfovenii si-au mai creat doua sanse bune de a marca, in timp ce Sepsi a egalat abia in minutul 90+5, prin Tandia.

In urma acestui rezultat, Sepsi urca pe locul 2, cu 15 puncte, in timp ce FC Voluntari ramane ultima, cu 3 puncte.

C.S.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...