Liga 1: Revelatia sezonului castiga in ultimul minut

Vineri, 04 Noiembrie 2016, ora 19:19
7001 citiri

Gaz Metan Medias, surpriza acestei editii de campionat, a invins formatia CSM Poli Iasi, scor 2-1, in primul meci din etapa a 15-a a Ligii 1.

Ovidiu Mihalache a deschis scorul pentru ieseni in minutul 47, dupa o mare gafa a portarului Plesca.

Golul egalarii a venit in minutul 72, cand atacantul Mircea Axente a egalat din fata portii.

Victoria a fost adusa de Jasmin Trtovac, cu un sut foarte puternic in ultimul minut de joc.

Dupa acest rezultat, Medias are 26 de puncte si ocupa locul 3 in campionat.

In schimb, CSM Poli Iasi continua parcursul slab si se afla pe locul 12, cu 12 puncte.

Etapa urmatoare, Poli Iasi va primi vizita lui ASA Targu Mures, iar Gaz Metan Medias se va deplasa la Viitorul.

20:30 CFR Cluj - FC Botosani

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...