Liga 1: Revelatia sezonului castiga in ultimul minut

Vineri, 04 Noiembrie 2016, ora 19:19
7001 citiri

Gaz Metan Medias, surpriza acestei editii de campionat, a invins formatia CSM Poli Iasi, scor 2-1, in primul meci din etapa a 15-a a Ligii 1.

Ovidiu Mihalache a deschis scorul pentru ieseni in minutul 47, dupa o mare gafa a portarului Plesca.

Golul egalarii a venit in minutul 72, cand atacantul Mircea Axente a egalat din fata portii.

Victoria a fost adusa de Jasmin Trtovac, cu un sut foarte puternic in ultimul minut de joc.

Dupa acest rezultat, Medias are 26 de puncte si ocupa locul 3 in campionat.

In schimb, CSM Poli Iasi continua parcursul slab si se afla pe locul 12, cu 12 puncte.

Etapa urmatoare, Poli Iasi va primi vizita lui ASA Targu Mures, iar Gaz Metan Medias se va deplasa la Viitorul.

20:30 CFR Cluj - FC Botosani

Joe Biden are Covid și s-a izolat. Pentru prima dată vorbește despre condițiile retragerii candidaturii sale
Preşedintele american Joe Biden, care a fost testat pozitiv la Covid-19, a declarat miercuri că se simte "bine", însă acest nou anunţ riscă să alimenteze îngrijorările legate de vârsta...
Strategie-surpriză: cum s-ar putea schimba discursul lui Donald Trump după ce a scăpat de asasinare
Tentativa de asasinare a lui Donald Trump l-a propulsat și mai puternic pe fostul președinte în sondaje. Acuzat de-a lungul timpului de adversarii politici că incită la "ură, la dezbinare,...
#Medias Poli iasi, #Poli Iasi Medias Liga 1 , #meciuri
  1. Cine transmite meciul dintre Corvinul și Paksi din Europa League. Partida se joacă în această seară la Sibiu
  2. Calificare în sferturi pentru Irina Begu la WTA Palermo, contra unei favorite
  3. Cântăreața care și-a bătut joc de imnul Statelor Unite: ”Am fost beată. O să vă anunț cum e cu dezintoxicarea...” VIDEO
  4. Cine e fosta gimnastă care a devenit ispită la Insula Iubirii. Poveste de viață tristă, cu un bărbat cu 20 de ani mai în vârstă
  5. Incredibil ce s-a întâmplat înaintea meciului dintre Corvinul și Paksi: de ce nu mai vin maghiarii la antrenamentul oficial și la conferința de presă
  6. Pierre-Emerick Aubameyang pleacă de la Marseille. Înlocuitorul său a fost acuzat de viol și agresiune fizică
  7. U Cluj a renunțat la un jucător. Va juca în Turcia
  8. Suspendare uriașă pentru un antrenor din Superliga: ”Comportare jignitoare și amenințare”
  9. Decizie: turneul final al Billie Jean King Cup se va juca la Malaga. România va fi în turneu