Liga 1: Revenire cu stangul pe banca pentru Gica Hagi

Vineri, 19 Septembrie 2014, ora 20:25
3505 citiri

Viitorul a fost infranta in deplasarea de la Medias, scor 1-3, de Gaz Metan, la primul meci cu Hagi pe banca.

Gazdele au deschis scorul dupa doar noua minute, prin Dan Roman, pentru ca in minutul 34 portarul Viitorului, Dragos Balauru, sa le ofere un gol pe tava dupa o gafa uriasa.

Italianul Figliomeni a profitat dupa ce Balauru a dat pe langa minge si a facut 2-0.

Mitrea a inscris in minutul 70 din lovitura libera pentru 1-2, dar Ciprian Petre a punctat pentru gazde cu un sut superb in vinclu.

Dupa acest rezultat, Medias ocupa locul 8, cu 11 puncte, in timp ce Viitorul este pe 14, cu 6 puncte.

Etapa urmatoare, Gaz Metan va primi vizita Ceahlaului, in timp ce Viitorul va intalni Petrolul pe teren propriu.

C.S.

George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
Cât plătește ministrul Finanțelor pentru curentul electric: ”Nu ştiu de ce a fost o factură destul de mare”
Ministrul Finanţelor, Marcel Boloş, a declarat joi, 28 martie, că ultima factură de energie electrică pe care a plătit-o a fost ”destul de mare”, ținând cont că nu este un mare...