Liga 1: Rezultat mare pentru echipa lui Hagi

Sambata, 15 Septembrie 2012, ora 20:55
3047 citiri

Otelul Galati si Viitorul Constanta au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci jucat sambata in etapa a 8-a a Ligii 1.

Partida de la Galati a fost una extrem de spectaculoasa, cu multe ocazii de poarta, mai ales de partea gazdelor.

Galatenii au deschis scorul in minutul 18, prin argentinianul Viglianti, dupa o deviare a lui Pena.

Avantajul gazdelor a durat doar 7 minute, pentru ca trupa lui Hagi a marcat prin Dica, dintr-un penalti obtinut de Alibec.

In prelungirile meciului, Pena, de la galateni, a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost trimis mai devreme la cabine.

In urma acestui rezultat, constantenii au ajuns la 8 puncte si ocupa locul 13 in clasamentul Ligii 1. De partea cealalta, galatenii sunt pe locul 15, cu 6 puncte.

Otelul Galati: Branet - Rapa, Perendija, Costin, Ljubinkovic - Neagu, Giurgiu - Iorga (Punosevac '77), Viglianti (Bajenaru '70), Stromajer (Inkango '45+2) - Pena.

Antrenor: Viorel Tanase.

Viitorul Constanta: Vatca - Mladen, Bejan, Larie, Turcu (Tosca '57) - Lazar, Onicas, Dica (Vastag '69), Iancu - Alibec (Albu '86), Chitu.

Antrenor: Catalin Anghel.

Arbitru: Iulian Dima.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Otelul Galati Viitorul Constanta, #Liga 1 Otelul Viitorul, #Otelul Viitorul etapa 8 , #meciuri