Liga 1: Sepsi castiga la scor

Sambata, 21 Septembrie 2019, ora 19:19

Sepsi OSK a castigat fara emotii partida cu Hermannstadt, scor 3-0, in etapa a 10-a din Liga 1.

Sepsi a deschis scorul in minutul 30 din penalti, prin Vasvari, iar patru minute mai tarziu Carnat a facut 2-0 cu o reluare din fata portii.

In partea secunda, Gal-Andrezly a marcat si el pentru Sepsi, care a obtinut astfel a doua victorie din acest sezon.

Dupa acest rezultat, Sepsi urca pe locul 6 in Liga 1, cu 13 puncte, iar Hermannstadt este pe 11, cu 10 puncte.

Etapa urmatoare, Sepsi va merge la Poli Iasi, iar Hermannstadt va primi vizita lui FC Botosani.