Liga 1: Sepsi pierde surprinzator pe teren propriu

Sambata, 03 Noiembrie 2018, ora 19:53

Sepsi a fost invinsa neasteptat, scor 1-3, pe teren propriu, de Hermannstadt, in cadrul etapei a 14-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 42, prin Tandia, insa au primit trei goluri dupa pauza.

Pentru oaspeti au marcat Dumitriu (min.46), Tsoumou (min.57) si Dalbea (min.69 - penalti).

In urma acestui rezultat, Hermannstadt ajunge la 14 puncte si urca pe locul 11 in clasamentul Ligii 1. De partea cealalta, Sepsi ocupa locul 7, cu 19 puncte.

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Vasvari - Nouvier, Tandia, Stefan - Simonovski.
Antrenor: Eugen Neagoe.

Hermannstadt: Cabuz - Company, Pirvulescu, Dandea, Stoica, Tatar - Serediuc, Dalbea, Dumitriu - Blanaru, Tsoumou.
Antrenor: Vasile Miriuta.

Arbitru: Marian Barbu.