Liga 1: Sepsi pierde surprinzator pe teren propriu

Sambata, 03 Noiembrie 2018, ora 19:53
3513 citiri

Sepsi a fost invinsa neasteptat, scor 1-3, pe teren propriu, de Hermannstadt, in cadrul etapei a 14-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 42, prin Tandia, insa au primit trei goluri dupa pauza.

Pentru oaspeti au marcat Dumitriu (min.46), Tsoumou (min.57) si Dalbea (min.69 - penalti).

In urma acestui rezultat, Hermannstadt ajunge la 14 puncte si urca pe locul 11 in clasamentul Ligii 1. De partea cealalta, Sepsi ocupa locul 7, cu 19 puncte.

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Vasvari - Nouvier, Tandia, Stefan - Simonovski.

Antrenor: Eugen Neagoe.

Hermannstadt: Cabuz - Company, Pirvulescu, Dandea, Stoica, Tatar - Serediuc, Dalbea, Dumitriu - Blanaru, Tsoumou.

Antrenor: Vasile Miriuta.

Arbitru: Marian Barbu.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Sepsi pierdut meci Hermannstadt, #rezultat Sepsi Hermannstadt, #Sepsi Hermannstadt Liga 1 , #meciuri