Liga 1: Steaua invinge Viitorul dupa un meci spectaculos

Duminica, 31 Iulie 2016, ora 22:22
14318 citiri

Steaua s-a impus in deplasarea de la Viitorul Constanta, scor 3-1, in etapa a doua din Liga 1.

Desi a aliniat o formatie in care s-au regasit mai multe rezerve, formatia lui Reghecampf a obtinut trei puncte importante la malul marii.

Tudorie a deschis scorul in minutul 29, dupa o respingere gresita a portarului Ramniceanu, insa constantenii au egalat inainte de pauza.

Chitu a sutat superb din marginea careului in minutul 41 si a adus astfel egalarea pentru gazde.

Formatia lui Hagi s-a napustit in atac dupa pauza, a lovit de doua ori transversala, dar tot stelistii au marcat.

Adi Popa a finalizat excelent in minutul 61 din pasa lui Tudorie, dupa o actiune colectiva de toata frumusetea.

Scorul final a fost stabilit de Nicusor Stanciu in minutul 89, cu un sut superb din unghi.

Etapa urmatoare, Steaua va primi vizita Concordiei Chiajna, in timp ce Viitorul se va deplasa la Medias.

Dupa doua etape, Steaua si Viitorul au cate trei puncte, dar ros-albastrii au un meci mai putin disputat.

VIITORUL - STEAUA 1-3

90+3 - Final de meci!

89 - GOOOOOOOL STEAUA!!! Stanciu inscrie cu un sut superb!

80 - Lopez intra in locul lui Tanase.

80 - Nimely intra in locul lui Cristi Ganea.

75 - Viitorul cere penalti dupa o intrare asupra lui Tanase, dar jocul continua.

67 - Gabi Iancu intra in locul lui Brandan.

61 - GOL STEAUA!!! Actiune superba de atac a Stelei, Stanciu paseaza ideal spre Tudorie, care trimite in fata portii la Popa si avem un gol de manual!

60 - Ganea este accidentat si primeste ingrijiri medicale.

52 - Pintilii vede cartonasul galben!

50 - Mare ocazie pentru Viitorul, mingea loveste transversala!

48 - Pintilii intra in locul lui Bourceanu.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbari Steaua: Stanciu si Enache intra in locul lui Aganovici si Dan Popescu.

45 - Pauza!

44 - Tanase vede cartonasul galben.

43 - Tamas vede cartonasul galben.

41 - GOL VIITORUL!!! Chitu suteaza puternic din marginea careului langa bara si egaleaza!

37 - Muniru se resimte si primeste ingrijiri medicale.

33 - Gol anulat pentru Viitorul, dupa un fault comis de Tanase.

29 - GOL STEAUA!! Tudorie inscrie din fata portii dupa o centrare a lui Aganovici!

23 - Lovitura libera pentru Steaua din marginea careului, dar centrarea lui Hamroun e respinsa.

16 - Hamroun trage mult peste poarta de la 30 de metri.

13 - Razvan Marin trage in zid din lovitura libera de la 22 de metri.