Liga 1: Timisoara castiga dupa o faza controversata

Vineri, 21 Octombrie 2016, ora 19:51
3854 citiri

ACS Poli Timisoara a confirmat forma buna din ultima perioada si a castigat la Chiajna, scor 2-0, in ultima etapa a turului.

Formatia pregatita de Ionut Popa a marcat printr-un gol desprins parca din meciurile de amatori, contestat de gazde.

Portarul Balgradean a executat in minutul 82 o lovitura libera din afara careului, dar a trimis in jucatorul Draghici de la Timisoara. Acesta a inscris apoi cu poarta goala dupa ce a indeplinit o simpla formalitate.

Ilfovenii au contestat golul, sustinand ca Draghici nu a respectat distanta regulamentara, dar arbitrul i-a pedepsit cu cartonase galbene pe Balgradean si Albu.

In prelungiri, Chiajna si-a bagat mingea in propria plasa, din autogolul lui Albu.

Chiajna a evoluat in inferioritate numerica din minutul 74 dupa eliminarea lui Cristescu.

Dupa acest rezultat, ACS Poli Timisoara are 0 puncte, in conditiile in care a inceput sezonul cu o penalizare de 14 puncte. Chiajna e pe 9, cu 13 puncte.

Etapa urmatoare, Chiajna va primi vizita lui CFR Cluj, iar Timisoara se deplaseaza la Botosani.

C.S.

Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...