Liga 1: Timisoara incheie sezonul regulat cu o victorie

Vineri, 26 Februarie 2016, ora 22:21
5996 citiri

ACS Poli Timisoara a castigat ultimul meci din sezonul regulat, scor 1-0, pe teren propriu cu Petrolul Ploiesti.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Cristi Barbut in minutul 41, cu un sut sub transversala dupa o greseala de marcaj a lui Pulhac.

Oaspetii puteau egala inainte de pauza, insa Gavrila a ratat dintr-o pozitie ideala, trimitand pe langa.

Dupa acest rezultat, Poli Timisoara obtine 25 de puncte si incheie sezonul regulat pe locul 11, in timp ce Petrolul ramane ultima, cu 8 puncte.

Timisoara va intra in play-out cu 13 puncte, iar Petrolul cu 4 puncte.

Timisoara: Strauss - Belu, Torres, Scutaru, Popescu - Melinte, Llorente - Barbut, Hernandez, O. Popescu - Elek

Petrolul: Cobrea - David, Prestia, Miselaricu, Pulhac - Bucsa, Ziani - Pacar, Zoubir, Gavrila - Paolucci

20:30 FC Viitorul - Pandurii Tg. Jiu

Dan Barna, despre incidentul în care a fost implicată o consilieră USR din Mogoșoaia: ”Nu ar fi fost posibil dacă hoții nu ar simți că au protecție politică”
Vicepreședintele USR Dan Barna a reacționat joi seară, 27 ianuarie, după ce o consilieră a partidului său din Mogoșoaia a fost agresată de ”colegii” de la PNL și PMP. În mesajul...
UPDATE Filmul agresării consilierei USR din Mogoșoaia de către ”colegi” de la PNL și PMP. "Vă las în căruț cu rotile" VIDEO
Un consilier local ales pe listele USR în localitatea Mogoșoaia, ar fi fost agresat de doi colegi de consiliu local, membri PMP și PNL, în cadrul unei ședințe de comisie ce a avut loc...