Liga 1: Timisoara obtine trei puncte vitale

Luni, 20 Februarie 2017, ora 19:54
2592 citiri

ACS Poli Timisoara a facut un pas important in cursa pentru salvarea de la retrogradare, dupa victoria, scor 2-1, in fata celor de la CSM Poli Iasi.

Pedro Henrique a deschis scorul in minutul 35, cu o reluare din fata portii, insa iesenii au egalat in minutul 51, dintr-un penalti transformat de Andrei Cristea.

Banatenii au trecut totusi in avantaj patru minute mai tarziu, dupa o reluare din patru metri a lui Josip Soljici.

In ultimul sfert de ora, iesenii au jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Santos.

In urma acestui rezultat, ACS Poli Timisoara ocupa locul 13, cu 13 puncte. Banatenii au insa o penalizare de 14 puncte. CSM Poli Iasi este pe 10, cu 26 de puncte.

Etapa urmatoare, Poli Timisoara se deplaseaza la Viitorul, in timp ce Poli Iasi primeste vizita lui CFR Cluj.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...