Liga 1: U Cluj invinge Corona dupa un meci nebun

Luni, 25 Noiembrie 2013, ora 20:19

Universitatea Cluj a invins Corona Brasov cu scorul de 3-2 intr-un meci din etapa a 15-a a Ligii 1, care a avut trei goluri in doar cinci minute si alte trei penaltiuri.

Trei goluri fulger au adus spectacolul pe Cluj Arena in fata unor tribune goale. Gazdele au deschis scorul in minutul 22, dintr-un penalti transformat de Lemnaru, insa Bus a egalat peste doar doua minute.

Dupa doar trei minute, clujenii au reusit sa treaca din nou in avantaj, printr-o executie pe sub portar a lui Adrian Borza.

Valentin Lemnaru a punctat inca o data pentru clujeni in minutul 52, cu o lovitura de cap venita in urma unei centrari perfecte din banda dreapta.

Pentru oaspeti, Bus a redus din diferenta in minutul 85, din penalti. Tot dintr-un penalti a avut sansa unui nou gol Lemnaru, dar cu doua minute inainte de final a ratat.

Dupa acest rezultat, U Cluj ocupa locul 16, cu 10 puncte, in timp ce Corona e ultima, cu 6 puncte.

Etapa urmatoare, U Cluj va primi vizita lui FC Brasov, iar Corona va intalni Pandurii.