Liga 1: Universitatea Craiova debuteaza cu dreptul in play-off

Duminica, 01 Martie 2020, ora 21:14
10565 citiri

Universitatea Craiova a castigat meciul cu Gaz Metan Medias, scor 2-1, in prima etapa a play-off-ului Ligii 1.

Oltenii au deschis scorul in minutul 3 din penalti, prin Cicaldau, dar au fost egalati aproape imediat, dupa o reusita a lui Marius Constantin.

In cele din urma, victoria oltenilor a fost adusa de Valentin Mihaila, in minutul 27.

Dupa acest rezultat, Universitatea Craiova urca pe primul loc in play-off, cu 26 de puncte, in timp ce Medias este pe locul 5, cu 22 de puncte.

Cum s-au marcat golurile:

3 - Oltenii deschid scorul din penalti prin Cicaldau, dupa un fault comis de Velisar asupra lui Ivan.

9 - Marius Constantin egaleaza pentru Medias tot din penalti.

27 - Mihaila face 2-1 pentru olteni cu o lovitura de cap din centrarea lui Dan Nistor.

In primul meci din play-off, FC Botosani si FCSB au terminat la egalitate, scor 2-2.

Luni, de la ora 20:30, va avea loc meciul CFR Cluj - Astra Giurgiu.

Quarterly Report - Editia 4

Rareș Hopincă avertizează că Sectorul 2 suferă prejudicii de milioane de euro din cauza conflictului dintre primarul de sector Radu Mihaiu și Nicușor Dan
Candidatul PSD-PNL la Primăria Sectorului 2, Rareș Hopincă, îl acuză marți, 28 mai, pe Nicușor Dan că va distruge lucrările făcute în campania electorală de Radu Mihaiu pe strada...
Nicolae Ciucă, cupris de febra campaniei electorale: „Nicolae Robu este cel mai bun candidat pentru primăria Timişoarei” FOTO/VIDEO
Nicolae Ciucă, președintele PNL a afirmat că Nicolae Robu este cel mai bun candidat pentru primăria Timişoarei și că acest lucru este demonstrat de faptele și rezultatele sale. Liderul...
#Liga 1 live, #rezultate Liga 1, #Universitatea Craiova Gaz Metan Medias , #meciuri