Liga 1: Victorie dramatica la Galati

Sambata, 20 Octombrie 2012, ora 20:50
1424 citiri

Otelul a castigat in prelungiri, scor 2-1, intalnirea cu Astra, din etapa a 12-a a Ligii 1.

Primul gol al partidei a fost marcat de oaspeti, prin Fatai. Nigerianul a punctat in minutul 51, dupa ce l-a depasit pe Sipovici si a reluat pe langa Brante.

Avantajul Astrei a durat doar 5 minute. Giurgiu a fost faultat in careu de Gaman, iar Pena a transformat cu siguranta lovitura de la 11 metri dictata de centralul Ivan Kovacs.

Norocul galatenilor a fost accidentarea portarului Silviu Lung, dupa o ciocnire cu Gaman. Acesta a fost inlocuit cu Kello, iar goalkeeperul slovac "a reusit" in prleungiri sa scape o minge din maini ca-n curtea scolii, permitandu-i lui Inkango sa inscrie golul victorie in minutul 90+5.

Otelul: Grahovac (Branet '37) - Carja (Rapa '45+1), Sarghi, Sipovic, Cucu - Giurgiu, Neagu - Inkango, Paraschiv, Stromajer (Didi '68) - Pena.

Antrenor: Viorel Tanase.

Astra: Lung (Kello '90+1) - Enache, Yahaya (Boukari '66), Gaman, Morais - Seto, Muresan - Budescu, Tembo, Distefano (Youssef '72) - Fatai.

Antrenor: Gigi Multescu.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
#Otelul victorie prelungiri Astra, #Otelul Astra Liga 1, #Otelul Astra etapa 12 , #meciuri