Liga 1: Victorie fulgeratoare pentru Pandurii

Luni, 29 Septembrie 2014, ora 20:25
2171 citiri

Pandurii Targu Jiu a castigat, scor 4-0, meciul disputat pe teren propriu cu Otelul Galati, in etapa a 9-a din Liga 1.

Prima repriza a fost echilibrata, insa gazdele s-au dezlantuit in partea secunda, cand au marcat de trei ori in doar cateva minute.

Mihai Roman, in minutele 58 si 61, si Matulevicius, in minutele 59 si 89, au adus victoria gorjenilor cu trei lovituri de cap, respectiv un sut plasat.

Dupa acest rezultat, Pandurii ocupa locul 12, cu 10 puncte, in timp ce Otelul este pe 17, cu 5 puncte.

Etapa urmatoare, Pandurii se va deplasa la Universitatea Cluj, iar Otelul va primi vizita Stelei.