Liga 1: Victorie vitala pentru CFR Cluj

Duminica, 11 Noiembrie 2012, ora 20:50
2416 citiri

CFR Cluj a castigat cu 2-1 meciul jucat in deplasare duminica seara la Concordia Chiajna, in etapa a 15-a a Ligii 1.

Aflati la 13 puncte distanta de Steaua, clujenii erau obligati sa castige partida cu gruparea ilfoveana pentru a nu pierde contactul cu pozitiile fruntase.

Scorul a fost deschis in minutul 33, cand Rui Pedro a finalizat din apropiere o pasa a lui Sougou.

Gazdele insa au egalat dupa pauza, mai exact in minutul 56. Pana l-a invins pe Felgueiras dintr-o lovitura libera.

Peste doua minute clujenii aveau insa sa treaca din nou in avantaj, prin Sougou, la o faza norocoasa.

Concordia Chiajna: Cobrea - Belu (Cretu '66), Ilie (Purece '58), Ghionea, Bambara - Leca - Popovici, Ispir, Pana, Serediuc - Wellington (Zuluf '80).

Antrenor: Ilie Stan.

CFR Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Piccolo, Rada - Alberto, Muresan (Aguirregaray '46) - Pedro (Hora '84), Bastos, Sougou - Kapetanos (Godemeche '72).

Antrenor: Paulo Sergio.

Arbitru: Marcel Barsan.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...