Liga 1: Viitorul lui Hagi a facut spectacol cu cea mai slaba echipa din campionat

Joi, 21 Septembrie 2017, ora 18:21
3529 citiri

Viitorul Constanta a castigat cu 3-0 meciul cu Juventus Bucuresti, din etapa a 11-a a Ligii 1.

Meciul a inceput cu o ratare uriasa a celor de la Viitorul, Chitu si Tucudean trimitand in bara in aceeasi faza, ultimul cu toata poarta goala.

Deschiderea scorului a venit insa dupa doar 11 minute, cand Ganea a profitat de o pasa excelenta a lui Eric si a inscris elegant.

Ganea s-a revansat pentru pasa primita si a centrat perfect la golul de 2-0, reusit de Eric in minutul 73, din fata portii.

S-a facut 3-0 cinci minute mai tarziu, cand Alex Matan a punctat si el cu un sut din cativa metri.

Dupa acest rezultat, Viitorul urca pe locul 8, cu 14 puncte, in timp ce Juventus ramane ultima, cu 3 puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul se va deplasa la Botosani, iar Juventus va primi vizita lui Gaz Metan Medias.

C.S.

Robert Negoiță, dispus să-i ia locul lui Cătălin Cîrstoiu în cursa pentru Primăria Capitalei. "Dacă partidul o cere, da"
Robert Negoiță, primarul Sectorului 3, a declarat, joi, 18 aprilie, la Realitatea Plus, că este dispus să candideze la Primăria Capitalei în locul lui Cătălin Cîrstoiu, dacă PSD îi cere...
Guvernul ar urma să țină o ședință într-un mare oraș din vestul României. Care este motivul deplasării
Alfred Simonis, președintele interimar al Camerei Deputaților și candidatul PSD-PNL la Consiliul Județean Timiș a anunţat joi, 18 aprilie, că o şedinţă de Guvern ar putea avea loc...