Liga 1: Viitorul obtine o victorie pe final de meci

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 22:25
5099 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a castigat, scor 2-1, meciul disputat impotriva codasei FC Voluntari, in etapa a 20-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul in minutul 66 dupa un sut superb trimis de Struna din afara careului.

Egalarea a venit patru minute mai tarziu, cand Rivaldinho a punctat cu o lovitura de cap.

Golul victoriei i-a apartinut jucatorului de doar 17 ani, Louis Munteanu, cu un sut puternic pe jos, in minutul 88.

Dupa acest rezultat, Viitorul ocupa locul 3, cu 35 de puncte, in timp ce Voluntari e ultima, cu 8 puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul va primi vizita lui FCSB, iar Voluntariul se deplaseaza la Craiova.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...