Liga 1: Viitorul obtine o victorie pe final de meci

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 22:25
4913 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a castigat, scor 2-1, meciul disputat impotriva codasei FC Voluntari, in etapa a 20-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul in minutul 66 dupa un sut superb trimis de Struna din afara careului.

Egalarea a venit patru minute mai tarziu, cand Rivaldinho a punctat cu o lovitura de cap.

Golul victoriei i-a apartinut jucatorului de doar 17 ani, Louis Munteanu, cu un sut puternic pe jos, in minutul 88.

Dupa acest rezultat, Viitorul ocupa locul 3, cu 35 de puncte, in timp ce Voluntari e ultima, cu 8 puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul va primi vizita lui FCSB, iar Voluntariul se deplaseaza la Craiova.

C.S.

Conducerea USR aprobă duminică programul de guvernare şi lista membrilor Cabinetului Cioloş. Printre variantele de lucru discutate în şedinţa Biroului Naţional al partidului se numără Dan...
George Simion se compară cu liderul maghiar Viktor Orban, într-un interviu dat pentru Euronews
Euronews îi face un portret lui George Simion, lider al partidului Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR), cel care desena zidurile clădirilor cu mesajul "Basarabia e România" în culorile...