Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Liga 1: Voluntariul castiga pe final de meci

Luni, 18 Martie 2019, ora 22:19
4072 citiri

FC Voluntari a invins FC Botosani, scor 2-1, in ultimul meci al etapei a 2-a din play-out-ul Ligii 1.

Partida de la marginea Bucurestiului a avut un ritm destul de slab, dar victoria ilfovenilor este echitabila.

Aflata in revenire de forma in acest an, FC Voluntari a deschis scorul in minutul 31, cand Laidouni a punctat cu un sut plasat.

Egalarea a venit abia in minutul 65, dupa ce Fulop a punctat dintr-o faza similara.

Voluntariul a obtinut cele 3 puncte ca urmare a unei reusite a lui Alex Tudorie din minutul 89 si a facut inca un pas spre salvarea de la retrogradare.

In urma acestui rezultat, FC Botosani ocupa locul 4 in play-out, cu 19 de puncte, iar FC Voluntari este pe 11, cu 17 puncte.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...