Reactie socanta a unui arbitru din Liga 1: Taie-mi capul!

Joi, 30 Aprilie 2015, ora 20:20
4740 citiri

Un arbitru din Liga 1 a avut o reactie socanta atunci cand un antrenor i-a reprosat o gafa.

Tehnicianul celor de la Concordia Chiajna, Marius Baciu, a rabufnit dupa ce echipa sa a pierdut dramatic meciul de pe terenul celor de la CFR Cluj.

"Nu mi s-a intamplat ce mi s-a intamplat la acest joc de cand fac fotbal. Nu vreau sa le spun arbitrilor decat ca, daca aceasta echipa retrogradeaza, au nenorocit un club. Golul pe care l-am luat, l-am luat cu un minut jumatate peste prelungiri. Aceeasi faza am avut-o si eu cu Craiova, dar mie mi s-a fluierat finalul. Nu este corect ce se intampla, jucatorii isi plang in pumni.

I-as ruga sa se uite la fazele noastre pe Gino Iorgulescu, pe Burleanu. Vrem fotbal? Pai au fost oameni din Cluj care ne plangeau de mila. E o mizerie, nu ma incanta nimic! A fost o mizerie aseara! Nu mai e nimic de facut. Am intrat la arbitri. Tusierul imi spune: Taie-mi capul! Asta e explicatia pe care mi-o da? El e retinut de la delegari trei etape si apoi merge in continuare. Dati-mi punctele inapoi! Cum pot sa fac asta acum? A fost fault impotriva mea in careu. A fost penalti! Acum o sa vina exceptional de corect, dar cu ce ma mai incanta pe mine acum?", a acuzat Baciu la Sport Total FM.

Chiajna a fost invinsa pe terenul celor de la CFR cu scorul de 2-1, gazdele marcand cele doua goluri in ultimele cinci minute ale partidei.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#arbitri Liga 1, #arbitri greseli meciuri, #CFR Cluj Chiajna rezultat , #meciuri