Sportul si Targu Mures si-au impartit punctele

Sambata, 15 Octombrie 2011, ora 17:00
442 citiri

Sportul Studentesc si FCM Targu Mures au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata sambata in etapa a 10-a a Ligii 1.

Nici bine n-a inceput meciul din Regie ca oaspetii au si deschis scorul, in minutul 3, prin Bumba. Acesta a marcat cu un sut frumos de la 20 de metri.

Egalarea oaspetilor s-a produs in repriza a doua, in minutul 66, dupa ce Curelea (foto) l-a invins pe Albut cu o lovitura de cap.

In urma acestui rezultat, Sportul a urcat pe locul 14 in clasamentul Ligii 1, cu 8 puncte, in timp ce Targu Mures a facut un salt de un loc pana pe 13, cu 9 puncte.

Sportul: Popescu - Beta, Lung, Patriche, Maxim - Lazar (Truta '61), Tarnacop (Nistor '46), Ghinga (Chetan '70), Lungu - Ferfelea, Curelea.

Antrenor: Gigi Multescu.

Targu Mures: Albut - Matei, Bumba, Iencsi, Szilagyi - Vagner, Ilyes, Paduretu Nicu '60), Dan (Gugu '74) - Cavali (Bus '51), Subotici.

Antrenor: Tibor Selymes.

Arbitru: Florin Marcu.

Pentru că mediocritatea a devenit... sub-mediocritate, urmare a scăderii vertiginoase a nivelului educației reale.Grav și deranjant în societate este când pe curba distribuției gausiene a...
Liviu Dragnea susține că "nu moare de foame". Sursele de venit modeste din care fostul lider al PSD afirmă că trăiește
Fostul lider al PSD Liviu Dragnea susţine că nu există probe care să îl incrimineze în alte dosare penale. Dragnea neagă că ar fi mers în vacanţe exotice pe bani publici ori pe fonduri...