Steaua a invins-o greu pe Concordia Chiajna

Duminica, 06 Noiembrie 2011, ora 23:20
6271 citiri

Steaua a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata duminica seara, pe National Arena, cu Concordia Chiajna, in etapa a 13-a a Ligii 1.

In fata a aproape 15 mii de spectatori, "ros-albastrii" au avut mult de tras impotriva unei echipe ambitioase si cu o aparare solida.

Meciul a inceput cu Steaua in atac, trupa lui Ilie Stan ratand cateva ocazii importante prin Tanase, dar mai ales Bicfalvi.

Primul gol al partidei si singurul al primei reprize avea insa sa fie marcat de oaspeti, in minutul 33. Pana a executat un corner din partea dreapta, iar fostul dinamovist Vlad Munteanu, lasat singur in centrul careului de stelisti, i-a redus la tacere pe fanii Stelei.

Avantajul oaspetilor a durat pana in minutul 3 al reprizei secunde, cand eroul partidei cu Maccabi Haifa, Cristi Tanase, a prins un sut fabulos de la 30 de metri si a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Apoi meciul avea sa fie decis in decursul a doua minute. Mai intai, in minutul 71, oaspetii au ratat o mare ocazie, la un sut bomba a lui Pana, care a lovit bara transversala si apoi a cazut pe linia porti. La doua minute dupa aceasta faza, Rusescu l-a depasit pe Bozga si a inscris cu un sut de la 20 de metri.

Steaua a castigat cu 2-1, insa cu siguranta ca prestatia echipei nu-l multumeste pe Gigi Becali, care a urmarit meciul alaturi de Cosmin Olaroiu.

Dupa acest rezultat, Steaua a urcat pe locul 5 in clasamentul Ligii 1, cu 22 de puncte, in timp ce Concordia Chiajna ramane pe locul 16, cu 9 puncte.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, partida dintre Steaua si Concordia Chiajna, din etapa a 13-a a Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

*Apasati tasta refresh (F5) pentru actualizarii paginii

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.90+1 - Bourceanu trimite mult peste poarta adversa.

min.90 - A doua repriza va fi prelungita cu trei minute.

min.90 - Ultima schimbare la Steaua: iese Martinovici, accidentat, intra Emeghara.

min.87 - Iliescu trimite cu capul putin peste poarta aparata de Tatarusanu.

min.83 - Mihai Costea isi bate joc de o buna ocazie de a marca. Varful "ros-albastrilor" suteaza mult peste poarta dintr-o pozitie ideala, din care putea chiar pasa decisiv pentru un coechipier.

min.78 - Tatarusanu plonjeaza si prinde un sut al Bira.

min.77 - Ultima schimbare la Concordia: iese Muzac, intra Mihalcea.

min.76 - Bicfalvi trimite cu capul peste poarta oaspetilor.

min.74 - Nita prinde un sut din unghi al lui Mihai Costea.

min.73 - GOOOL STEAUA !!! Rusescu il depaseste pe Bozga si-l invinge pe Nita cu un sut de la 20 de metri !!!

min.71 - BARA CONCORDIA CHIAJNA! Pana izbeste bara transversala a portii lui Tatarusanu cu un sut bomba de la interiorul careului!

min.69 - Geraldo suteaza slab de la mare distanta.

min.65 - Geraldo trimite cu capul putin peste poarta Concordiei.

min.64 - Nita se intinde si respinge un sut al lui Mihai Costea.

min.64 - Schimbare la Concordia Chiajna: iese Vlad Munteanu, intra Bira.

min.63 - Mamele il deposedeaza in ultimul moment pe Mihai Costea. Mare ocazie irosita de atacantul "ros-albastrilor".

min.61 - Latovlevici patrunde bine in partea stanga, intra in careu, dribleaza un adversar, insa trage pe langa poarta.

min.58 - Costea trimite din voleu pe langa poarta ilfovenilor.

min.57 - Nita prinde o centrare gresita a lui Tanase.

min.55 - Tatarusanu prinde cu usurinta un sut deviat al lui Popa.

min.48 - GOOOL STEAUA !!! Tanase marcheaza un gol fabulos cu un sut de 30 de metri !!!

min.48 - Iliescu trimite putin pe langa poarta Stelei.

min.46 - Nastasie rateaza voleul dintr-o pozitie buna.

min.46 - O noua schimbare la Steaua: iese Florin Costea, intra Raul Rusescu.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

------------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.43 - Costea suteaza direct in bratele lui Nita, dupa ce-a primit o pasa buna de la Tanase.

min.40 - Bozga protesteaza si primeste un cartonas galben.

min.40 - Doi jucatori ai Concordiei s-au lovit cap in cap si au nevoie de interventia medicilor.

min.39 - Florin Costea primeste in careul oaspetilor, insa intarzie sutul si e deposedat.

min.38 - Schimbare la Steaua: iese Balan, accidentat, intra tanarul Nastasie.

min.38 - Mamele il faulteaza pe Mihai Costea si primeste cartonasul galben.

min.36 - Vitinha trimite mult peste poarta lui Tatarusanu.

min.33 - GOOOL CONCORDIA CHIAJNA !!! Pana executa cornerul si Vlad Munteanu, liber in centrul careului stelist, deschide scorul !!!

min.33 - Popa il pune la incercare de la 25 de metri pe Tatarusanu, care are dificultati in a respinge mingea in corner.

min.31 - Din 8 metri, Bicfalvi trimite incredibil peste poarta oaspetilor. Imensa ocazie ratata de mijlocasul "ros-albastrilor".

min.30 - Schimbare la Concordia Chiajna: iese Dumitrescu, intra Dima.

min.29 - Mihai Costea rateaza preluarea intr-o pozitie ideala de-a marca.

min.26 - Balan trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera obtinuta de Tanase in partea stanga.

min.24 - Bozga indeparteaza din nou pericolul din careul Concordiei. De data aceasta la o centrare a lui Tanase.

min.21 - Goalkeeperul ilfovenilor retine un sut de la 25 de metri al lui Bicfalvi.

min.18 - Nita iese din poarta si prinde o centrare din partea stanga a lui Mihai Costea.

min.16 - Bozga blocheaza bine un sut din interiorul careului al lui Costea.

min.11 - Balan executa un corner din partea dreapta, Geraldo loveste mingea cu capul, insa slab si Nita retine fara probleme.

min.9 - Tanase trimite slab dintr-o pozitie favorabila.

min.1 - Martinovici incearca o executie spectaculoasa, insa trimite mult peste poarta oaspetilor.

21:30 - INCEPUTUL PRIMEI REPRIZE

INFO: Intalnirea se joaca pe National Arena din Bucuresti.

INFO: Inaintea acestui meci, Steaua ocupa locul 9 in clasamentul Ligii 1, cu 19 puncte, in timp ce Concordia Chiajna e pe pozitia a 16-a, cu 9 puncte.

ECHIPELE:

STEAUA: Tatarusanu - Martinovici, Geraldo, Brandan, Latovlevici - Balan, Bourceanu, Bicfalvi, Tanase - F.Costea, M Costea.

Antrenor: Ilie Stan.

CONCORDIA: Nita - Dumitrescu, Mamele, Bozga, Vitinha - Popa, Pana, Iliescu, Munteanu - Muzac - Baltoi.

Antrenor: Laurentiu Dinita.

Arbitru: Marius Bocaneala.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Steaua victorie Concordia Chiajna, #LIVE Steaua Concordia Chiajna, #Steaua Chiajna etapa 13, #Steaua Concordia Liga 1 , #meciuri