Steaua s-a distrat cu Ceahlaul, in etapa a 5-a a Ligii 1

Duminica, 19 August 2012, ora 23:50
10499 citiri

Steaua a castigat cu 3-0 intalnirea jucata duminica seara, pe teren propriu, cu Ceahlaul Piatra Neamt, in etapa a 5-a a Ligii 1.

"Ros-albastrii" s-au impus fara probleme in partida jucata in Ghencea, in fata a 9.000 de spectatori, si au urcat pe primul loc in clasamentul Ligii 1, cu 13 puncte stranse in cinci etape.

Doar 11 minute au rezistat nemtenii! Golgheterul Rusescu a deschis scorul din apropierea portii, dupa un corner executat de Bourceanu.

Gazdele au continuat sa atace, iar golul doi a venit normal, in minutul 33. Autor a fost brazilianul Rocha, dupa un sut ratat al lui Tanase.

S-a intrat cu 2-0 la pauza, iar in repriza secunda si-a facut aparitia pe teren si noul venit Adrian Popa.

Meciul a continuat sa fie dominat de Steaua, care a reusit golul trei in minutul 60, prin acelasi Rusescu, dupa ce in prima faza bravul Jovici a respins un sut al lui Chipciu.

Pentru Rusescu a fost cea de-a 6-a reusita in acest sezon al Ligii 1 in 5 meciuri jucate.

Baietii lui Reghecampf au continuat sa joace incantator si Ceahlaul se poate multumita ca a scapat doar cu 3-0.

Pentru Steaua urmeaza acum meciul din Europa League cu lituanienii de la Ekranas.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Steaua si Ceahlaul, din etapa a 5-a a Ligii 1.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL PARTIDEI

min.90+1 - Achim trimite superb, iar mingea trece milimetric de poarta stelistilor.

min.90 - Partida va fi prelungita cu trei minute.

min.88 - Popa centreaza perfect pentru Rocha, insa brazilianul, din numai 5 metri, trimite peste poarta.

min.87 - Ultima schimbare la Ceahlaul: iese Golubovici, intra Velici.

min.85 - Filip trimite mult pe langa poarta nemtenilor.

min.82 - Golubovici trimite o lovitura libera de la 24 de metri in zidul format de jucatorii Stelei.

min.78 - Jovici respinge sutul lui Tanase.

min.75 - Tanase cade in careu si cere penalti, insa arbitrul nu acorda nimic. La reluari se observa ca a fost fault si trebuia acordata lovitura de la 11 metri.

min.74 - Din pozitie buna, Stana trimite pe langa poarta lui Stanca.

min.72 - Stana incearca un sut de la 40 de metri, insa mingea abia ajunge la poarta.

min.64 - Reghecampf face si ultima schimbare: iese Rusescu, intra Mihai Costea.

min.61 - Schimbare la Steaua: iese Chipciu, intra Filip.

INFO: Al 6-lea gol in 5 partide pentru Rusescu.

min.60 - GOOOL STEAUA !!! Rusescu marcheaza din 6 metri, dupa ce in prima faza Jovici a respins un sut al lui Chipciu !!!

min.58 - Schimbare la Ceahlaul: iese Onciu, intra Achim.

min.57 - Ocazie imensa pentru Rocha, al carui sut e scos de pe linia portii de Cazan.

min.55 - Jovici scoate un sut al lui Rocha, iar apoi Popa, dintr-o pozitie buna, trimite pe langa poarta.

min.53 - Constantinescu trage pe langa poarta lui Stanca.

min.52 - Popa patrunde bine in partea dreapta, insa centrarea sa nu gaseste niciun coechipier.

min.49 - Jovici prinde sutul lui Chiriches.

Schimbare si la Ceahlaul: iese Lukanovici, intra Badescu.

Schimbare la Steaua: iese Pintilii, intra Adrian Popa, transferat saptamana aceasta de la Concordia Chiajna.

ora 23:06 - INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.44 - Jovici scoate un sut al lui Rusescu, venit la capatul unei actiuni superbe a lui Tanase.

min.41 - Bourceanu trimite peste poarta dintr-o lovitura libera de la 20 de metri.

min.35 - Galben pentru Pintilii, pentru o intrare cu piciorul ridicat.

INFO: Este cel de-al 4-lea gol marcat de Rocha in acest sezon al Ligii 1.

min.33 - GOOOL STEAUA !!! Rocha marcheaza din 8 metri, dupa un sut ratat al lui Tanase !!!

min.30 - Martinovici trimite cu capul peste poarta la un corner executat de Bourceanu.

min.24 - Din numai 12 metri, pozitie centrala, Rusescu trimite mult peste poarta oaspetilor.

min.23 - Golubovici il incearca din nou pe Stanca. Si de aceasta data goalkeeperul Stelei e la post.

min.22 - Tanase suteaza mult pe langa poarta dintr-o lovitura libera de la 35 de metri.

min.22 - Onciu vede primul cartonas galben al intalnirii dupa un fault asupra lui Rocha.

min.20 - Stanca intervine bine si respinge un sut frumos al lui Golubovici.

min.17 - Tanase suteaza mult pe langa poarta nemtenilor.

INFO: Rusescu a ajuns la cel de-al 5-lea gol din tot atatea meciuri jucate sezonul acesta in Liga 1. In acest moment se afla pe primul loc in clasamentul golgheterilor.

min.11 - GOOOL STEAUA !!! Rusescu deschide scorul din apropierea portii, dupa un corner executat de Bourceanu !!!

min.11 - Sutul lui Tanase e blocat de nemteni.

min.7 - Parvulescu centreaza complet aiurea.

min.5 - Inceput slab de meci din partea ambelor echipe, cu multe pase gresite si fara nicio ocazie.

INFO: In tribune sunt in jur de 9 mii de spectatori.

ora 22:04 - STARTUL MECIULUI

INFO: Intalnirea se joaca in Ghencea si e trasnmisa in direct de Digi Sport 1.

INFO: Inaintea acestui meci, Steaua ocupa locul 2 in clasamentul Ligii 1, cu 10 puncte, la egalitate cu prima clasata, Pandurii Targu Jiu. De partea cealalta, Ceahlaul se afla pe locul 13, cu 4 puncte.

ECHIPELE:

STEAUA: Stanca - Dumitras, Martinovici, Chiriches, Parvulescu - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Tanase - Rocha.

Rezerve: Tatarusanu, Gardos, Filip, Costea, Latovlevici, Popa, Nikolici.

Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

CEAHLAUL: Jovici - Marc, Cazan, Ichim, Tepes - Constantinescu, Monroy, Onciu, Stana - Golubovici, Lukanovici.

Rezerve: Miron, Druga, Tolimir, Achim, Badescu, Margina, Velici.

Antrenor: Costel Enache.

Arbitru: Adrian Cojocaru.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...
#Steaua batut Ceahlaul, #Steaua invins Ceahlaul, #rezultat meci Steaua Ceahlaul, #Steaua Ceahlaul LIVE direct, #Steaua Ceahlaul etapa 5, #Steaua Ceahlaul Liga 1 , #meciuri