Sumudica a debutat nefericit la Brasov

Sambata, 05 Noiembrie 2011, ora 15:52
1192 citiri

Vointa Sibiu a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata sambata dupa-amiaza, pe teren propriu, cu FC Brasov, in etapa a 13-a a Ligii 1.

Marius Sumudica a debutat, astfel, cu o infrangere pe banca stegarilor, cu care a semnat la inceputul acestei saptamani.

Primul gol al intalnirii s-a marcat la doar patru minute de la startul partii secunde si a fost de fapt un autogol. Presat de Nicola, Viveiros si-a trimis mingea in proprie poarta cu capul.

Golul doi al gazdelor i-a apartinut lui Popa. In minutul 72, atacantul sibienilor l-a invins pe Felguiras cu un sut de la marginea careului.

Brasovenii au marcat si ei, dar doar odata. Moutinho a redus din handicap in minutul 84, in urma unui sut fabulos al lui Distefano care a lovit bara portii aparate de Miron si a sarit apoi in piciorul autorului golului.

In urma acestui rezultat, Vointa a urcat pe locul 12 in clasamentul Ligii 1, cu 13 puncte, in timp ce brasovenii au coborat pe locul 13, cu 12 puncte.

Vointa Sibiu: Miron - Maghici (Bunea '46), Forika, Apostol - Bar, Beza, Dalbea, Nicola (Cigan '70) - Tatar (Burlacu '74), Lukanovici, Popa.

Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Brasov: Felguiras - Velayos, Munteanu, Majernik, Ionescu - Viveiros, Mateiu (Hadnagy 56), Cristescu, Chipciu - Distefano, Buga (Moutinho '64).

Antrenor: Marius Sumudica.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...