Surpriza de proportii in Liga 1: FC Vaslui, umilita la Sibiu!

Sambata, 07 Aprilie 2012, ora 15:55
2824 citiri

FC Vaslui a fost batuta clar la Sibiu, de Vointa, cu 3-0, intr-un meci disputat sambata in etapa a 25-a a Ligii 1.

Sansele vasluienilor de a se mai bate la titlu s-au diminuat serios dupa infrangerea categorica suferita la Sibiu, una dintre cele mai mari surprize ale acestui retur.

Partida a inceput cu trupa patronata de Adrian Porumboiu in atac, insa golurile au venit din partea gazdelor. Beza, in minutul 39, a marcat primul gol al partidei cu o lovitura de cap si a stabilit, in acelasi timp, scorul primei reprize.

Imediat dupa pauza, sibienii si-au dublat avantajul, prin Popa, care a scapat singur cu Borjan si l-a lobat frumos.

Umilinta vasluienilor a fost completa in minutul 75, cand Lukanovici a inscris un gol norocos din interiorul careului.

Pana la final, Vasluiul a incercat sa inscrie macar golul de onoare, dar n-a reusit decat sa incaseze un cartonas rosu. Bulgarul Milanov a fost trimis la cabine in minutul 89, pentru cumul de cartonase galbene.

Vointa Sibiu: Miron - Nicola (Machici '70), Bar, Apostol, Grigore, Tatar - Beza, Dalbea (Bunea '80), Miclea (Postolache '63) - Popa, Lukanovici.

Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Vaslui: Borjan - Milanov, Papp, Andreson, Paito - Adailton, Buhaescu (Braganca '55), N'Doye, Stanciu (Costin '61) - Wesley - Temwanjera (Bello '70).

Antrenor: Augusto Inacio.

Arbitru: Adrian Cojocaru.

Copreședintele AUR, George Simion, a anunțat că se va întâlni marți, 25 ianuarie, cu greviștii de la STB. Acesta susține că, în calitate de deputat de București, are ”datoria” să...
Greva STB. Nicușor Dan anunță un audiat la managementul companiei: ”Marți dimineață vor fi pe traseu cel puțin 40% din autovehicule”
Primarul Capitalei, Nicușor Dan, a declarat luni seară, 24 ianuarie, că speră ca greva angajaților STB să se oprească în urma negocierilor între Consiliul de Administraţie al companiei...