Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriza de proportii in Liga 1: Fosta campioana, umilita de Florin Costea

Joi, 09 Mai 2013, ora 18:54
3275 citiri

CFR Cluj, fosta campioana a Romaniei, a fost infranta pe teren propriu de codasa CS Severin, scor 1-3, intr-un meci din etapa a 30-a a Ligii 1

Eugen Trica a suferit prima infrangere pe banca lui CFR Cluj, intr-un meci in care Florin Costea a stralucit.

Fostul stelist a deschis scorul in minutul12, cu o reluare din fata portii, dar gazdele au egalat peste doar doua minute prin Rui pedro.

Acelasi Costea a punctat cu doua minute inainte de pauza dupa o actiune individuala, iar Vranjkovici a facut 3-1 in minutul 59.

Dupa acest rezultat, FC Severin urca pe locul 14 in Liga 1, cu 27 de puncte, in timp ce CFR Cluj este pe 9, cu 43 de puncte.

Etapa urmatoare, Severinul va primi vizita Pandurilor, iar CFR Cluj va juca in deplasare la Brasov.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...