Surpriza si dramatism in primul meci al zilei din Liga 1

Duminica, 11 Martie 2012, ora 16:54
2184 citiri

FC Brasov, echipa care de la venirea lui Marius Sumudica suferise o singura infrangere, a fost invinsa suprprinzator in Regie de Sportul Studentesc, scor 1-2.

Macedoneanul Ilijoski, gaselnita lui Marius Sumudica din aceasta iarna, a marcat al treilea gol consecutiv, deschizand scorul in minutul 17 printr-o reluare din fata portii.

Totusi, "studentii" nu au cedat si au reusit sa egaleze pana la pauza prin Lazar, in minutul 34.

In minutul 61, Sportul a trecut in avantaj datorita unui gol marcat de Lucian Dobre cu un lob.

Sportul a jucat in inferioritate numerica in ultimele 25 de minute, Farmache fiind eliminat, dar chiar si asa trupa lui Isaila a rezistat si a luat cele trei puncte.

Finalul a fost insa unul dramatic, oaspetii avand un gol anulat in prelungiri pentru un presupus fault la portar.

Dupa acest rezultat, Sportul urca pe locul 14, cu 20 de puncte, in timp ce FC Brasov ramane pe zece, cu 23 de puncte.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...