Ziare.com

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Luni, 31 Martie 2014, ora 11:06

   

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni
Etapa cu numarul 25 a Ligi 1 isi se incheie luni, odata cu disputarea ultimilor trei de pe tablou, cu epilogul in Ghencea.

Iata programul complet al zilei:

* Universitatea Cluj-Napoca (15) vs. Gaz Metan Medias (8) - ora 18.30 / Digi Sport 1
Marius Avram (Bucuresti) - central; Valentin Avram (Bucuresti) si Alexandru Voda (Alba Iulia) - asistenti; Ionut Coza (Cernica) si Andrei Chivulete (Bucuresti) - aditionali; Mihai Marica (Bistrita)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) si Marian Ivan (Brasov)

* SC Vaslui (5) vs. FC Brasov (16) - ora 19.00 / Dolce Sport 1
Ovidiu Hategan (Arad) - central; Octavian Sovre (Oradea) si Sebastian Stoianov (Constanta) - asistenti; Nicolae Botas si Flavius Rosu (ambii Timisoara) - aditionali; Valentin Dumitru (Gherghita) - rezerva

Observator: Vasile Bratu (Slobozia) si Viorel Ilinca (Pitesti)

* Steaua Bucuresti (1) vs. ASC Botosani (10) - ora 21.00 / Digi Sport 1
Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) - central; Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Imre-Laszlo Bucsi (Sf. Gheorghe) - asistenti; Mihai Amoraritei (Campina) si Dragos Teodor (Constanta) - aditionali; Vlad Barleanu (Bucuresti) - rezerva
Observator: Marian Dorobantu (Buzau) si Ionut Calancia (Bucuresti)

Daca Vasluiul, in propriul fief, se impune in fata celor de sub Tampa, urca pe locul 4, in locul lui Dinamo.

Rezultatele de pana acum ale rundei:

* Corona Brasov (18) - Sageata Navodari (14) 0-0
* Otelul Galati (13) - Concordia Chiajna (11) 2-0
* Viitorul Constanta (17) - ACS Poli Timisoara (12) 1-2
* Pandurii Tg. Jiu (6) - CFR Cluj-Napoca (7) 0-1
* Ceahlaul Piatra Neamt (9) - Astra Giurgiu (2) 0-2
* Petrolul Ploiesti (3) - Dinamo Bucuresti (4) 2-2

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 763 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor